Българин арестуван в Гърция за съучастие в убийството на професор от САЩ

Български гражданин е бил задържан в Гърция по обвинение в съучастие в убийството на 43-годишния поляк Прземислав Йезерски – професор в Калифорнийския университет.

Йезерски е бил в Атина на 4 юли, за да се срещне с децата си и да присъства на съдебно изслушване по дело за родителски права. Убит е посред бял ден в столицата.

 

Според информацията на разследващите, българинът, заедно с двама албанци, е осигурил оръжието за убийството и е помогнал на извършителя да се измъкне от местопрестъплението.

 

Основен заподозрян за самото престъпление е настоящият партньор на бившата съпруга на жертвата, която според гръцките власти е подбудител на убийството. Мотивите ѝ вероятно са свързани с опасения, че съдът ще разреши на бившия ѝ съпруг да отведе децата им в чужбина, както и със спор за доходи от съвместни бизнес начинания в САЩ.

 

Бившата съпруга отрича обвиненията, но другите участници вече са признали вината си и са дали показания.

 

Полицията твърди, че разполага с доказателства, които директно я уличават в престъплението.

 

Разследването продължава, като в момента се изяснява точната роля на българина и останалите съучастници.